Materiály a technologie

Armortex

Revoluční materiál zesílený vláknem DuPont Kevlar. Tato tkanina nabízí to nejlepší, co potřebujete v extrémních podmínkách - vysoká odolnost proti roztržení a maximální lehkost.

Asymtex

Nový velmi pevný a lehký nylonový materiál. Díky novému asymetrickému způsobu tkaní je velmi pevný jak v trhu a střihu, tak proti proražení. Zátěr nové generace Heavy PU společně s velmi kvalitní vodoodpudivou úpravou zaručují výborné vlastnosti i v extrémních podmínkách.

Bioniq

Výsadou vlákna Bioniq je použití iontů stříbra, které působí antibakteriálně a zabraňuje vzniku nemilých pachů bez ohledu na dobu používání a počet praní.

C.B.S.

Comfort Bottom System Tento systém umožňuje úplné rozevření spacího pytle a jeho pohodlné požívání.

Cambrelle

Látková antibakteriální podšívka, hygienická, pohodlná.

Cathex membrane

Membrána Cathex je mikroporézní látka. Tyto mikroskopické mezery tkaniny jsou menší než molekuly vody a proto nimi nemůže voda projít. Zárověn jsou tyto mezery větší než molekuly páry a proto se nimi snadno může odpařovat pot. Takže budete vždy v suchu a teple.

Parametry membrány: voděodolnost: 5 000 mm H2O/m2 prodyšnost: 5 litrů H2O/m2 za 24 hod.

 

Certifikované teplotní určení dle teplotní normy EN 13537


Spací pytle TRIMM mají certifikované teplotní určení stanoveno na základě testů v akreditované zkušební laboratoří dle nové jednotné Evropské normy EN 13537.
V této Evropské normě jsou spacáky považovány za suché. Vlhkost může zásadně zhoršit tepelné výkonnostní parametry. U mokrého materiálu jsou tepelné ztráty až 24 krát větší než u suchého. Izolační materiál může absorbovat vlhkost jednak zevnitř pocením a dýcháním a jednak působením vzdušné vlhkosti zvenku.

EXTREME

T-ext – Extrémní teplota – spodní extrémní teplota kde je
nebezpečí poškození zdraví podchlazením (vztahuje se
na normální ženu a na normální podmínky použití).

LIMIT

T-lim – Limitní teplota – spodní hranice při které uživatel
spacího pytle ve skrčené poloze těla je celkově v tepelné
rovnováze a právě nepociťuje chlad (vztahuje se
na normálního muže a na normální podmínky použití).

COMFORT

T-comf – Komfortní teplota – spodní hranice rozsahu komfortu,
při které uživatel spacího pytle v uvolněné poloze těla, např.v
poloze na zádech je celkově v tepelné rovnováze a nepociťuje
chlad (vztahuje se na normální ženu a na normální podmínky
použití).

 MAX

T-max – Maximální teplota – horní hranice rozsahu komfortu;
teplota, při které se částečně nepřikrytý uživatel spacího pytle
(normální muž) příliš nepotí (nemusí být uvedena).

 

Co je membrána?

Membrána je látka s mikroskopickými mezerami mezi molekulami této tkaniny. Těmito mezerami se odvádí vodní pára (pot). Zároveň nedovoluje větru a molekulám vody, které jsou větší než mikro-mezery membrány, skrze ni proniknout. Takže budete vždy v suchu a teple.

Co je nepropustnost látky?

Tato hodnota uvádí kolik mm vody nepropustí látka za 24 hod na 1 cm2 látky.

Tedy např. nepropustnost 4 000 mm znamená, že látka během 24 hod. neproustí 4 000 mm vody.

 

Co je to LOFT ?

LOFT = Schopnost co možná nejmenšího množství peří vyplnit co možná největší prostor

Maximálního loftu dosahuje nejkvalitnější prachové peří. Bohužel však trvá dlouho, než se takto jemné peří nadýchá, roztáhne se a loft "nabere". Proto se přidávají i pevnější a těžší pírka, která sice hodnotu zhoršují, ale zlepšují rychlost, s jakou se loft "nabere" a spacák začne fungovat. Poměr prachového a hrubšího peří se udává v poměru procent. Z výše uvedeného důvodu nenajdete 100/0, ale 90/10 (90% prachového peří a 10% hrubého).

 

 

Codra

Textilie odolná proti oděru, svými vlastnosti podobná textilii Cordura. Oproti Corduře je levnější, s nepatrně menší odolností.

Cordura

Velmi pevná a odolná tkanina z polyamidových vláken, které se vyznačují obrovskou pevností a odolností vůči otěru a jiným mechanickým poškozením. Struktura vláken a metoda tkaní má za následek skutečnost, že výrobky z Cordury jsou několikrát odolnější ve srovnání s tradičním nylonem. Tyto vlastnosti jsou pečlivě sledovány a kontrolovány firmou DuPont a pouze ty nejkvalitnější materiály splňující příslušná kritéria můžou nosit označení Cordura® by DuPont.

DAC Featherlite 


Duralové tyčky využívající systém DAC (Dongah Aluminum Corporation) jsou právem považovány za jednu z nejlepších technologií na světě na poli stanových tyček. Jedná se o technologii, která je založená na vzájemném propojení tyček. Zúžený konec jedné tyčky s menším průměrem umožňuje její vložení do rozšířeného konce další tyčky. Větší průměr tyček s tenčí stěnou zvyšuje celkovou odolnost a výrazně snižuje celkovou hmotnost jedné tyčky o 12 – 18 % v závislosti na její délce.
Rozšířený průměr tyček v kombinaci se zvětšeným zásuvným místem na další tyčku vytváří navíc velmi silný spojovací bod mezi jednotlivými částmi tyček. Celková konstrukce stanu se tak stává vysoce odolná proti vnějším vlivům, přičemž si ale stále drží obrovskou výhodu nízké hmotnosti.

 

Definice hodnot komfortu a extrému

Teplota pro komfort je hodnota teploty, která člověku umožní spát po celou noc v pohodlné poloze. Minimální limit pro komfort definuje minimální teplotu, jež umožní osmihodinový spánek ve schoulené poloze bez probouzení se. Maximální teplota pro komfort označuje nejvyšší teplotu, která uživateli umožňuje spát bez nadměrného pocení. Je defi nována s otevřenými zipy spacího pytle, odkrytými pažemi a otevřenou kapucí. Extrémní teplota je minimální teplota, při níž spací pytel chrání uživatele před podchlazením. Umožňuje 6 hodin přerušovaného spánku, aniž by vnitřní teplota poklesla na nebezpečnou mez. Při výběru spacího pytle doporučujeme brát zřetel na teploty komfortu v závislosti na fyziologických faktorech popsaných viz výše. Pocity tepla a zimy jsou důsledkem skutečnosti, že
lidské tělo vytváří větší či menší množství tepla vzhledem k teplu, které ztrácí kontaktem s okolním prostředím.

DuPont Cordura 300

Špičková technická tkanina extrémní pevnosti a odolnosti proti roztržení a vodě. Díky svým ojedinělým vlastnostem je tato tkanina předurčena pro batohy do extrémních podmínek.

DuPont Hypalon

Polyethylenový chlorosulfát extrémně odolný proti roztržení a oděru.

 

DuPont SORONA®


DuPont TM vlákno Sorona® je vyrobené z obnovitelných organických surovin.Tkanina obsahuje 37 % materiálu obnovitelného rostlinného původu, lze ji tedy
považovat za „EKO“ materiál šetrný k životnímu prostředí. Izolace z vláken Sorona® je velmi měkká, pevná a rychleschnoucí. Oblečení z tohoto materiálu je
příjemné na nošení, elastické, pohodlné a zároveň vysoce odolné vůči mechanickému namáhání. Je

Duraflex

Italské spony s doživotní zárukou.

Dural 7001-T6

Stany s duralovou konstrukcí vynikají předvším svou lehkostí a pružností. Tyto tenkostěnné, pevné a tuhé trubky jsou vyrobeny ze speciílní lehké slitiny 7001 T6.

Dural 7075-T9

Ušlechtilá duralová slitina s větší mezí pevnosti, než 7001 T6.

Durawrap

Polyesterová fólie nanesená na laminátových tyčích. Výrazně zvyšuje pevnost a pružnost a zároveň zamezuje třepení konců tyčí při zlomení.

Extra-peří

Tato náplň spacích pytlů se skládá z husího chmýří a peří (které tvoří maximální tepelnou izolaci).

Poměr chmýří a peří je v tabulce vyjádřen procentuelně v kolonce „náplň". Např. 95/5 znamená 95% chmýří a 5% peří.

F-TECH (Fabric Technology)

Maximálně pevný nepromokavý materiál, který si při správné údržbě zachovává své mechanické vlastnosti i ve velmi nízkých teplotách.

Firebowl

Polyesterové rouno FIREBOWL zaručuje vynikající tarmoizolační vlastnosti, vyznačuje se lehkostí a lehce se přizpůsobuje tvaru těla. Výborně funguje ve vlhkém prostředí a používá se k náplni snowboardových, lyžařských a sportovních bund. Většinou se kombinuje s membránou a tak zaručuje ochranu i v extrémních zimních podmínkách.

Fleece Tecnopile

Velmi kvalitní, příjemný fleecový materiál s výbornou termo-izolační schopností a nežmolkující úpravou.

 

Full Circle System

 „Systém úplné cirkulace" je zádový systém, který vyniká svou speciální ventilací. Toto řešení napomáhá vašemu tělu volně dýchat, takže v každém případě můžete zapomenout na pocení. Hvězdicovitě vytvarovaná záda udržují prostor mezi vašimi zády a batohem, takže tato ventilace vám nedovolí potit se. Tento měkký materiál perfektně padne na vaše záda.

Garmisch Tex

Vzdušná látková membrána, která odvádí pot a nedovolí vodě proniknout do obuvi.

Gelanots GXPR

Velmi lehký materiál vyrobený speciální technologií, kdy tenká polyuretanová vrstva na rubové straně látky dosahuje takové odolnosti proti mechanickému poškození, že nepotřebuje být chráněna podšívkou. Minimální garantovaná odolnost v tlaku je 8 000 mm H2O a min. paropropustnost je 15 000 g H20 /m2 za 24 hod. Je určen pro výrobu obzvláště lehkých a sbalitelných oděvů.

Gelanots SOFTSHELL

Universální materiál nové generace, který je určen pro výrobu sportovních a outdoorových oděvů. Jedná se o materiál složený ze tří vrstev, které jsou vzájemně spojeny technologií laminace. Vnější vrstva softshellu je mechanicky odolná, pružná, neomezuje v pohybu. Díky použité nepromokavé membráně Gelanots a nalaminované vnitřní vrstvě microfleece je softshell 100% větruodolný, tepelně izolační a výborně prodyšný.

Softshellová bunda nahrazuje klasickou kombinaci dvou bund - teplé fleecové a nepromokavé vrchní bundy ve většině podmínek, které v přírodě nastanou. A to bez zbytečné hmotnosti, bez omezování pohybu. V kombinaci s funkčními prvky, kvalitními značkovými zipy a detaily tak získáte spolehlivého společníka pro vaše outdoorové aktivity. Revoluce v oblékání pro sport a do přírody, všude kde nechcete být zaskočeni nepříznivou změnou počasí.

Odolnost proti tlaku H2O 20 000 mm Paropropustnost 20 000 g H2O/m2 za 24 hod.

Gelanots XP

GELANOTS XP je obchodní značka pro řadu vysoce funkčních textilních materiálů, které jsou určeny pro sportovní oblečení do nejnáročnějších povětrnostních podmínek. Tyto materiály velmi originálním způsobem dokáží vyhovět protichůdným nárokům, které jsou na funkční oblečení kladeny:

1. pot musí být odváděn z povrchu pokožky, abychom netrpěli pocitem vlhka
2. je potřeba zabránit kondenzaci par potu v oblečení a následnému prochladnutí
3. při dešti nesmí voda z venku proniknout přes svrchní vrstvu oděvu
4. důležitá je pružnost (strečovost) materiálu, aby oděv co nejméně omezoval volnost pohybu.

Spojení zdánlivě neslučitelných vlastností, vysoké parametry a uživatelský komfort předurčuje Gelanots jako ideální materál pro použití ve všech outdoorových aktivitách, zimních sportech, pro běh, cyklistiku, vodní sporty atd.

Výrobce garantuje paropropustnost min. 20 000 g H20/m2 za 24 hod. a vodotěsnost min. 20 000 mm vodního sloupce H20. Tyto hodnoty jsou velmi vysoké a vyrovnané a platí téměř nezměněny i po létech používání Gelanotsového oděvu.

Údržba: Gelanots nevyžaduje žádné zvláštní čistící procesy. Lze jej prát v pračce běžnými prostředky určenými pro tyto druhy materiálů (např. Nikwax). Před vložením do pračky důkladně prohlédněte kapsy a odstraňte tvrdé a ostré předměty, které by mohly membránu poškodit. Zipy a suché zipy zapněte. Je zakázáno používání aviváže a chemické čištění. Skvrny možné místně odstranit technickým benzínem.

Dodržujte:

 • prát v pračce při 30°C, program jemné praní
 • nečistit chemicky
 • nepoužívat bělící prostředky uvolňující chlór
 • po vyprání neodstřeďovat, jen vyvěsit a nechat vykapat
 • nikdy nekroutit!
 • možno sušit v sušičce na nejnižší teplotu
 • žehlit do 110°C bez použití páry

Gelanots XP 3L

Jde o třívrstvý laminát, kdy jsou laminací spojeny následující tři vrstvy: svrchní látka, membrána Gelanots XP a spodní ochrana membrány. Takto dosažený materiál je určen pro oděvy do extremních podmínek unese ještě vyšší tlak vody - až 30 000 mm vodního sloupce H2O, přičemž paropropustnost zůstává zachována jako u membrány XP 20 000 g H20/m2 za 24 hod.

Grilamid TR 90

Sluneční brýle označené TR 90 mají rám vyrobený z Grilamidu. Grilamid TR 90 je velmi lehký, pružný a odolný polyamid, který svými vlastnostmi předčí klasický polykarbonát nebo nylon a zásadním způsobem ovlivňuje komfort, bezpečnost a odolnost celých brýlí.

H.T.F.

High Thermal Fiber Odolné a lehké polyesterové vlákno s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Vlákna si udržují po dlouhou dobu svou nadýchanost (loft), neabsorbují vlhkost a jsou antialergická. Je možné praní a sušení v pračce.

H.T.F. Compact

High Thermal Fiber Compact Tří propletená maximálně odolná a lehká syntetická vlákna s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Udržují si po dlouhou dobu svou nadýchanost (loft), neabsorbují vlhkost a jsou antialergická.

H.T.F. Performance

High Thermal Fiber Performance Dvě vzájemně propletené lehká dutá vlákna různých průměrů s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Izolační materiál nejvyšší kvality vhodný zejména do extrémních klimatických podmínek. Udržují si po dlouhou dobu svou nadýchanost (loft), neabsorbují vlhkost a jsou antialergická. Je možné praní a sušení v pračce.

H4 fibre

Vysoce hřejivá látka. Vzduch je udržován ve čtyř kanálkovém vláknu a tak zvyšuje izolační vlastnosti výrobku. Je měkká, odolává vlhkosti a lze stlačit (a tedy zmenšit).

Harddura

Tento velmi trvanlivý a odolný materiál je rychleschnoucí a snadno čistitelný. Hardur nylon je 2 x - 14 x trvanlivější než bavlna, polyester, 4 x odolnější než polypropylén a 14 x trvanlivější než bavlna. Zlepšuje vlastnost batohů, obuvi, oblečení - zejména jejich pevnost a odolnost. 

 • vodní sloupec - 2 000 mm
 • paropropustnost - 2 000g/m2 / 24 hod.

Hicor

Tkanina z nylonových vláken s vysokou pevností, otěruvzdorností a s polyuretanovým zátěrem.

Hollofleece

Měkká a pružná látka, která se anatomicky přizpůsobuje tvaru těla. Je velmi příjemná na dotek. Odolává větru a vlhkosti. Díky své třívrstvé konstrukci dobře zachovává teplotu těla. Jako vnitřní izolace je použito rouno s dvoukomorovým dutým vláknem, které zajišťuje dobré tepelno-izolační vlastnosti.Hollow fiebre 1, 4 a 6

Hollow fibre 1, 4 a 6 jsou spirálově stočená polyesterová vlákna, která mají 1, 4, popřípadě 6 kanálků. Vzduch zadržovaný v těchto kanálcích způsobuje jejich vynikající izolační schopnosti. Díky pružné vazbě a speciálnímu ukládání do vrstev dosahují vlákna tzv. LOFT. To znamená, že po vybalení z obalu rychle zaujmou původní objem a vyplní prostor komor spacího pytle.

Dutá vlákna výborně izolují i při vysoké vzdušné vlhkosti, jsou nenasákavá a nealergická. Snadno se udržují, lze je klasicky prát i sušit.

Hydrotex

Prodyšná membrána, hojně využívaná pro výrobu vodo-odpudivé trekingové obuvi. U obuvi je umístěna mezi povrchovým materiálem a podšívkou.

Strukturou se jedná o homogenní bezporézní hladký povlak. Je mimořádně lehká a pružná (více než 200 %).

Zcela mimořádnou vlastností je propustnost vodních par, což Hydrotex předurčuje pro použití na sportovní účely.

Hypalon

Hypalon je značkový polyethylenový elastomer od firmy DuPont. Vyznačuje se výbornou odolností, pevností a životností. Je pružný, odolává UV záření a své vlastnosti si zachovává i při nízkých teplotách.

Impraperm

Vzdušná látková membrána, která odvádí pot a nedovolí vodě proniknout do obuvi.

ITW Nexus

Švédské spony ITW Nexus s doživotní zárukou.

Kalos

Gumová podešev odolná proti opotřebení.

Kategorie slunečních filtrů

Sluneční brýle  jsou vybavovány normalizovanými slunečními filtry ve stupnici 0-4. Filtr č. 4 se nedoporučuje k řízení vozidel a má využití v podstatě jen u vysokohorské turistiky.

Čísla kategorií 0 - 4 určují, do jakých světelných podmínek se brýle hodí.

kategorie 0 propouští více než 80 % viditelného světla¨

kategorie 1 propouští od 43 do 80 %. Takové brýle nejsou sluneční, ale chrání oči před UV zářením, prachem a větrem při sportu

kategorie 2 propouští 18 - 43 % viditelného světla. Je určena k běžnému nošení většinou ve městě.

kategorie 3 je určena do přírody a k řízení auta

kategorii 4 není možné používat při řízení auta, protože propouští pouhých 3 - 8 % světla. Nosí se na sněhu, v horách a u vody. 

KTX

Jde o kombinaci 100% polyesteru, PVC zátěru a povrchové impregnace. Tento materiál je charakteristický vysokou odolností vůči tření a prodření. Nepromokavost zabezpečuje polyuretanová impregnace.

Laminát

Laminátová konstrukce je vyrobena novou technologií, kdy je dosaženo nižší hmotnosti tyče při zvýšené odolnosti proti prasknutí.

Microfibre

Kombinace vláken se dvěma a třemi dutinkami nabízí excelentní měkkost srovnatelnou pouze s peřím. Své tepelně-izolační vlastnosti si zachovává dokonce i ve vlhkém stavu. Výborná pružnost a vysoká úroveň hřejivosti z této kombinace vláken tvoří jedno z převratných vláken.

Nabuk

Nejkvalitnější svršková kůže určená zlváště pro náročnou klientelu.

Neopren

Speciální materiál s velkou elasticitou a perfektními tepelně izolačními vlastnostmi.

No Wind

No Wind je třívrstvý laminát, výrobek italské firmy Pontetorto. Jedná se o spojení horní microfleecové vrstvy, membrány a spodní perforované ochranné vrstvy. Výsledkém je 100% větruvzdorný, vysoce paropropustný, měkký, uživatelský komfortní materiál.

 

Nylon PU zátěr 10 000 mm

Podlaha stanu je z lehké nylonové tkaniny s PU zátěrem, který unese tlak až 10 000 mm vodního sloupce H2O. Švy jsou přelepeny.

Nylon PU zátěr 7 000 mm

Podlaha stanu je z lehké nylonové tkaniny s PU zátěrem, který unese tlak až 7 000 mm vodního sloupce H2O. Švy jsou přelepeny.

Nylon 190T Ripstop

Velmi lehký materiál odolný proti roztržení vhodný zejména pro spací pytle se syntetickou náplní s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi.

Nylon 210T

Materiál vhodný zejména pro spací pytle s prachovým peřím.

Nylon 260T

Velmi jemný, lehký a prodyšný materiál vhodný zejména do vnitřních částí spacích pytlů.

Nylon 338T

Velmi jemný, lehký a prodyšný materiál o nízké hmotnosti a vyjímečné prodyšnosti a pevnosti.

Nylon Ripstop 240T

Ultralehký, prodyšný materiál odolný proti roztžení. Velmi dobrá odolnost proti UV záření.

Nylon Ripstop 260T

Lehký, prodyšný materiál o vysoké hustotě. Je veli odolný proti roztžení a UV záření.

Nylon Ripstop 70D

Velmi lehký materiál odolný proti roztržení. Velmi dobrá odolnost proti UV záření. Pro svoji lehkost se používá pro výrobu vnitřních stanů - „ložnic" obzvláště u expedičních stanů.

Nylon Ripstop Light

100% polyamid s nepromokavou úpravou charakteristický svou lehkostí a speciální strukturou Ripstop, která zlepšuje odolnost proti roztržení.

Nylon stretch 6.6

Nylon 6.6 je pružná, velmi odolná látka ze speciálně upravených nylonových vláken, která je použita na obzvláště namáhané partie oděvu. Jejich elastická schopnost pak umožňuje zvýšení rozsahu pohybu v tomto oděvu. Tento materiál je velmi odolný proti otěru (srovnatelný s Cordurou) a tedy zabraňuje opotřebení těchto partií.

Nylon wicking

Nylon wicking je velmi pohodlná tkanina ze 100% nylonových vláken, která jsou specialně upravena, aby se co nejvíce přiblížila přírodním vláknům. Výsledná tkanina má pak pevnosta odolnost Nylonu a měkkost, splývavost a schopnost odvádět pot jako tkaninyz přírodních vláken.

OC systém

Podrážka z gumy se systémem, který zvyšuje stabilitu v extrémních podmínkách. Tento OC systém je otočný a tak můžete chodit po běžném povrchu i po ledu vždy s jistotou. Lze jej také úplně výjmout. 

Overdrive

Podrážka z gumy, je lehká a je vybavená protiskluzovými a samočistícími záseky.

Pampas

Speciální povrchová úprava kůže, kdy je za tepla na kůži nalisovaná vrstva plastu a zbroušená. Odolná proti vlhkosti a oděru.

Pelle

Nejkvalitnější kůže, přírodně vypracovaná.

Pertex Classic

Velmi lehká mikrovlákenná tkanina, vykazuje vysokou rezistenci vůči působení větru. Úprava DWR zajišťuje optimální rovnováhu mezi větru-odolností, vodu-odpudivostí a prodyšností.

Pertex je upravován unikátní, trvanlivou a vodu odpuzující technikou, která zaručuje, že se povrchová vlhkost sráží do kapek, a tak udržuje člověka v suchu. Díky tomuto zpracování se dá voda z látky jednoduše setřást. Prodyšnost zůstává nezměněna, protože se nejedná o souvislý povlak. Speciální tkaní a konečná sací úprava zlepšuje absorbci vlhkosti a zkracuje dobu schnutí - spolu s lehkou váhou a rychlým odvodem vlhkosti jsou speciálními rysy a výhodami těchto látek.

Pertex Equilibrium

Pertex Equilibrium je revolucí v technologii látek. Jeho unikátní vlastnosti vás udrží v pohodlí a to z něj dělá jednu z nejlepších látek na světě co se týče aerobních aktivit, outdooru a sportu vůbec.

Equilibrium je výsledkem desetiletého výzkumu a vývoje - úkolem bylo vyrobit látku, která by aktivně odvedla vlhkost zevnitř.

 • odvádí vlhkost od kůže - udrží vaše tělo v suchu
 • textura na povrchu brání v dotyku tkaniny a kůže - vytváří tak mikroklima (a sama nestudí)
 • nešustí a na pohled vypadá „civilněji"
 • redukuje chlad vyvolaný větrem - udržuje svaly v teple
 • nízká hmotnost a měkkost materiálu - umožňuje neomezený pohyb
 • silné a robustní - zvýšená oděruodolnost
 • chrání kůži před stárnutím - filtry UVRm 30 (faktor ochrany oblečení)

Peří

Náplň péřových spacích pytlů je tvořena husím prachovým peřím a větších měkkých pírek. Prachové peří má klíčové izolační a tepelné vlastnosti. Poměr mezi měkkými pírky a husím prachem je vyjádřen v procentech a slouží k identifi kaci a porovnání spacích pytlů. Např. údaj 95/5 znamená 95% prachového peří a 5% měkkých pírek. Další důležitou hodnotou je tzn. LOFT, který je měřený prostřednictvím „plnící síly“ (FP – Fill Power) a udávaný v jednotkách CUIN (kubický palec). Vyjadřuje schopnost peří zaujmout, vyplnit určitý prostor při určité hmotnosti a určitém stlačení. Vyšší hodnota znamená vyšší stupeň tepelné izolace. Např. Husí prachové peří 95/5 800 CUIN.

Polarizace

Polarizace je speciální úprava čoček brýlí. Sluneční brýle s polarizací výrazně potlačují odražené světlo. Polarizační brýle zlepšují viditelnost zejména na moři a na sněhové pokrývce, výtečné jsou rovněž pro řidiče - mokrá silnice se ve slunci neleskne.

Polartec Thermal PRO 

 • vysoce odolný
 • hřejivý a lehký
 • velmi prodyšný
 • vodo-odpudivá úprava chránící proti dešti a sněhu
 • rychle schne
 • mnohostranné použití
 • lze prát v pračce

PolarTherm

Jde o fleecový materiál pro oděvy střední izolační vrstvy (mikiny, vpínací bundy...). Součásně je i výborně prodyšný, čímž umožňuje rychlý odvod potu směrem k vnějším vrstvám oblečení.

Polyester

Polyester je lehká, přitom velmi pevná tkanina. K nejdůležitějším vlastnostem Polyesteru patří:

 • vysoká odolnost na světle
 • odolnost vůči povětrnosti a mikroorganizmům (záclony)
 • malá navlhavost (rychlé sušení)
 • dutá polyesterová vlákna se používají jako alternativa k peří s tou výhodou, že se výrobky plněné tímto materiálem nechají prát

Zacházení s výrobky z polyesterových vláken

 • u směsových tkanin z polyester/vlna smí teplota prací lázně jít jen do 30°C a u žehličky nesmí přesáhnout 150°C.

Polyester PU zátěr 2 500 mm

Polyester je lehká, přitom velmi pevná a pružná tkanina. Na ní je nanesený několikanásobný zátěr polyuretanu (PU), který udrží vodní sloupec až 2 500 mm a zachovává svoji pružnost i při nízkých teplotách.

Polyester PU zátěr 3 000 mm

Polyester je lehká, přitom velmi pevná a pružná tkanina. Na ní je nanesený několikanásobný zátěr polyuretanu (PU), který udrží vodní sloupec až 3 000 mm a zachovává svoji pružnost i při nízkých teplotách.

Polyester PU zátěr 4 000 mm

Polyester je lehká, přitom velmi pevná a pružná tkanina. Na ní je nanesený několikanásobný zátěr polyuretanu (PU), který udrží vodní sloupec až 4 000 mm a zachovává svoji pružnost i při extrémně nízkých teplotách.

Polyester PU zátěr 5 000 mm

Polyester je lehká, přitom velmi pevná a pružná tkanina. Na ní je nanesený několikanásobný zátěr polyuretanu (PU), který udrží 5 000 mm H2O/24 hod. vodního sloupce. a zachovává svoji pružnost i při extrémně nízkých teplotách.

Polyester 190 T Ripstop

75 g/m2 v RIPSTOPové úpravě s aluminiovou termoizolací a přelepenými švy. Vodní sloupec 2 500 mm H2O/14 hod., PU zátěr. Používá se pro výrobu stanů.

Polyester 190T

Polyester s aluminiovou termoizolací a přelepenými švy. Nepromokavý - vodní sloupec 2500 mm H2O, PU (polyuretanový) zátěr.

Polyester 210 T 95 g/m2

Polyuretanový zátěr, vodní sloupec nepropustí 8000 mm H2O/24 hod.

Polyester 292T

Extrémně houževnatý materiál. Velmi lehký, prodyšný, vhodný zejména pro péřové spací pytle. Velmi dobrá odolnost proti UV záření.

Polyester Micro 317T

Extrémně houževnatý materiál z polyesteru 35g/m3. Velmi lehký, prodyšný, vhodný zejména pro péřové spací pytle.

Polyester Oxford 210T

130 g/m2, PU zátěr, vodní sloupec 3000 mm/H2O (nepromokoavost měřena na přelepených švech). Je používán na podlážky a sněhové límce stanů díky své nadměrné odolnosti.

Polyester Ripstop 210T

Velmi lehký materiál odolný proti roztržení. Je vhodný zejména pro spací pytle se syntetickou náplní. Má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti.

Polyester Ripstop 70D

Látka o hustotě 85 g/m2 s PU zátěrem a aluminiovou úpravou zvyšující termoizolační vlastnosti. Vodní sloupec 3 000 mm H2O/24 hod. Nepromokoavost je měřena na přelepených švech jako minimální hodnota. Je používán pro výrobu stanů.

Polyester Ripstop Dobby 230T

Ultralehká, prodyšná a mimořádně měkká látka.

Polyester Ripstop Teflon 310T

Extrémně houževnatý materiál. Velmi lehký, prodyšný, vhodný zejména pro péřové spací pytle. Velmi dobrá odolnost proti UV záření. Teflonový zátěr zajišťuje odolnost proti vodě a nečistotám. Vysoká odolnost i při opakovaném praní.

Polyethylen

Podlaha je z vrstveného vodo-nepropustného polyethylenu. Švy jsou přelepeny.

Polyethylen - PVC

Materiál extrémní pevnosti.

Polyguard 3D

Je absolutní světová špička mezi izolačními materiály pro extrémní použití. Jeho základem je nekonečné duté vlákno o průměru, který je ji bližší mikrovláknu a jehož trojúhelníková dutina je příčinou mimořádně nízké hmotnosti. Vlákno je stáčeno do smyček a v místě křížení je tepelně svařeno. Takto vytvořené pružiny vytvářejí izolační rouno s jedinečnými vlastnostmi, které jsou kombinací všech výhod dosud vyvinutých dutých vláken a mikrovláken. Výsledkem je nejodolnější, vysoce trvanlivý, pružný materiál, který se nemění i po dlouhodobém používání, stlačování a sušení.

Na povrchu vláken je díky jejich mikroskopickým rozměrům a vysoké hustotě vázáno tak velké množství vzduchu, že se Polyguard 3D svými izolačními vlastnostmi i měkkostí nejvíce přibližuje peří, se kterým je svým výkonem plně srovnatelný.

Při technologii nekonečného, kvalitně svařeného vlákna nedochází k setřepávání, vlákna se neoddělují, necuchají a netvoří chomáče či ztenčená místa ani po letech používání. Pro zachování těchto vlastností doporučujeme spací pytel do obalu nasoukat. Nežádoucí je spací pytel skládat rolováním, skládáním, apod.

Polyguard 3D je v nezávislých testech hodnocen takto: nejlepší izolace, nejdelší životnost.

Polytech Endurance

Tkanina s diamantovou (šestiúhelníkovou) strukturou zajišťuje velmi dobrou pevnost a nízkou váhu.

Polyuretanový (PU) zátěr

Jde o vrstvu, která má více jak 95% uzavřených buněk. Díky tomu je tato vrstva prakticky nenasáklivá a tudíž hydroizoační. Přesto mají materiály s touto úpravou schopnost propustit vodní páry.

Nepropustnost PU zátěru může vypadat například takto: 6 000 mm/cm2

...což znamená, že látka udrží tlak vody 6 000 mm na 1 cm2 během 24 hod.

 

Praní péřových spacáků

Spacák je potřeba prát nejlépe v ruce a pomocí šetrných pracích prostředků. Nejlépe těch od výrobce Nikwax - Down Wash, Sportwash, nebo podobné. Pračku můžete použít jen v případě velké nutnosti, ale jen na malé otáčky a opravdu velkou (na hodně kg) a spíše malé spacáky. V opačném případě zničíte nejen peří, ale i pračku, protože spacák nasaje obrovské množství vody a motor to neutáhne. Po vyprání nechte spacák vykapat a sušte nejdříve volně položený, později (až to půjde) tak zavěšený – vždy nejlépe ve vodorovné poloze. Při ošetřování se samozřejmě řiďte symboly na visačkách spacích pytlů. Nejde jen o peří samotné, ale jsou různé i vnitřní a vnější materiály! 

V každém případě vyprat spacák je práce těžká a velmi zdlouhavá, a proto se opravdu vyplatí nechat si spacák profesionálně vyčistit, nejlépe u výrobce. 

 

PRIMALOFT® SPORT


Používá patentovanou strukturu ultra jemných mikrovláken s dutými vlákny větších průměrů, čímž je dosaženo velmi specifických výkonových charakteristik. Na povrchu mikrovláken je díky jejich mikroskopickým rozměrům vázáno velké množství molekul vzduchu, které zajišťují jeho tepelně izolační schopnosti
i při nižší výšce izolační vrstvy. Díky dutým vláknům větších průměrů je zachován tzv. „loft“ i po dlouhodobém používání, stlačování, praní a sušení. Nový
PrimaLoft® Sport byl zcela přepracován s použitím nové Convexion Technology, aby získal větší objem a výkon. Bylo dosaženo o 15% objemnější a teplejší
struktury izolačního rouna, nadýchanější ultra-jemná vlákna vytvářejí dokonalejší izolaci, teplo bez velké hmotnosti a nesrovnatelné pohodlí. PrimaLoft® Sport se nejvíce ze syntetických materiálů přibližuje peří jak tepelnou izolací, tak lehkostí, měkkostí, stlačitelností a prodyšností. Snadno se udržuje, lze jej klasicky prát, velmi rychle schne. Na rozdíl od peří je Primaloft velmi vhodný i pro alergiky, jeho speciálně ošetřená ultra-jemná vlákna pomáhají tvořit voděodolnou izolační strukturu, uživatel zůstane v suchu a teple i při extrémních podmínkách.

 

PRIMALOFT® DOWN BLEND SILVER

Nepřekonatelná kombinace 40% PrimaLoft® ultra jemných vláken a 60% vodu odpuzujícího prachového peří. Teplý stejně jako 650 cuin prachového peří, vodě odolný, prodyšný, sbalitelný, lehký, mimořádně jemný.

 

RIRI COBRAX TRA-IN


Knoflík Tra-in je kombinací klasického druku a háčku, který sjednocuje estetiku, spolehlivost a použitelnost. Tento nový koncept zapínání, který je kompletně
vyroben z nerezové oceli, umožňuje uživateli rozepnutí nebo zapnutí jedním malým pohybem, bez velké námahy a pořád stylově. Revoluční zapínací systém je
mimořádně odolný vůči bočním tahům a pnutím

PU zátěr 10 000 mm

PU zátěr 10 000 mm je polyuretanová vrstva nanesená na látce, která nepropustí vodu o tlaku min. 10 000 (max. 13 000 mm) vodního sloupce. Stany vyrobené z takové tkaniny jsou nadstandardní a mají velmi vysokou životnost. Švy látky jsou zpravidla vodonepropustně přelepeny.

Quantum membrane

Membrána Quantum je látka s mikroskopickými mezerami mezi molekulami této tkaniny. Těmito mezerami se odvádí vodní pára (pot). Zároveň nedovoluje větru a molekulám vody, které jsou větší než mikro-mezery membrány, skrze ni proniknout. Takže budete vždy v suchu a teple.

RipStop úprava meteriálu

Tato úprava materiálu vyniká výjimečnou odolností proti mechanickému poškození. Díky mřížkování se výrazně zvyšuje pevnost a odolnost proti protržení.

Dojde-li přesto k poškození materiálu, úprava RipStop zabraňuje dalšímu samovolnému trhání.

S.L.F. (Strong Light Fabric)

Materiál s vysokou hustotou tkaní zaručující výborný poměr váhy a pevnosti.

Sensetech

Dvouvrstvá laminátová membrána SENSETECH má extrémně vysokou odolnost proti vodě, při zachování ideálního poměru vodoodpudivosti a prodyšnosti. Tlakový odpor membrány odpovídá vodnímu sloupci 10 000 mm. Ve spojení s textilií se odolnost proti vodě násobí a tak se tato membrána vyrovnává dražším membránám a je nepromokavá až do 18 000 mm vodního sloupce.

Nepromokavost 18 000 mm H2O Paropropus­tnost 20 000 mm H2O

Silikonizace

Je v současnosti nejdokonalejší stupeň ochrany proti pronikání vlhkosti, který byl dosud výsadou jen nejvyšších tříd stanů. Na vnějším plášti stanu je nanesením silikonové úpravy dosaženo vysoce účinného a časově neomezeného vodo-odpudivého efektu. Takto upravená tropika jsou vhodná pro použítí i ve velmi nízkých teplotách. Kombinace silikonu, klasického polyuretanového zátěru a přelepených švů a poutek pak znamená definitivní a trvalou ochranu vnějšího stanu proti pronikání vlhkosti.

Speedy Road

Podrážka z gumy TR se zesílenou špičkou a ochranným rámem.

Super Stretch

Speciální druh pružného materiálu, který se může natáhnout až o 30% a znovu se navrátit do původního stavu. 

Supertex

Vysoce vodo-odpudivá tkanina.

Supertex 1200 D

Materiál extrémní pevnosti. Vyniká vysokou odolností proti oděru.

Supertex Ripstop

Materiál extrémní pevnosti s RIPSTOPovou úpravou, díky které velmi dobře odolává vodě a mechanickému prodření.

Supertex zpevněný PVC

Materiál extrémní pevnosti. Vyniká vysokou odolností proti oděru a vodě.

OSOFT Membrane

Softshellový materiál - třivrstvý laminát. První, vnější vrstva je pružná nylonová tkanina, druhá membrána Gelanots a třetí (spodní) vrstva je termoizolačni micro Fleece. Spojuje výhody fleecových a membránových materiálů (vysoká paropropustnost, 100% větruvzdornost) a mechanické odolnosti vnější nylonové tkaniny.

Odolnost proti tlaku H2O 10 000 mm Paropropustnost 10 000 g H2O/m2 za 24 hod.

Teflon

Odolná vodoodpudivá ochranná úprava od firmy DuPont. Lze aplikovat na textilní vlákno, nebo na finální textilii. Úprava se provádí za účelem dosažení vysoce
vodoodpudivého účinku při zachování původní vzdušnosti, měkkosti a splývavosti upravené látky. Výrobce garantuje, že vodoodpudivý efekt neklesne pod 50%
původní úrovně ani po opakovaných pracích cyklech. 

Tepelný koeficient R-value

Tepelný koeficient u karimatek, také označovaný jako R-value či pouze R, je důležitým ukazatelem při volbě správného modelu karimatky. Tato hodnota vyjadřuje izolační schopnosti karimatky, tedy čím větší R je, tím lépe bude karimatka odizolovávat chlad od země. Tepelný odpor závisí zejména na tloušťce a použitém izolačním materiálu karimatky. Obvykle s větší R-hodnotou roste také váha a sbalené rozměry karimatky. Je tedy důležité si ujasnit, kde a kdy budeme karimatku používat a zda a jak moc nám záleží na váze a rozměrech, tedy zda ji budeme vozit autem či nosit v batohu na zádech. R-value karimatek najdeme v rozmezí od 1,0 (minimální izolace) po 9,5 (vynikající izolace).

Pokud výrobcí chtějí u karimatek uvádět hodnotu R-Value, musí využít nové jednotné měření dle standardní normy ASTM F33440-18. Měření je tedy sjednoceno a probíhá tak, že testovaný produkt se položí mezi dvě desky, kdy jedna je horká a druhá studená, a stlačí se. Je to proces, který lze aplikovat na všechny typy karimatek a lze tak sjednotit veškeré měření napříč všemi výrobci. Výsledné hodnoty se pohybují ve většině případů v rozmezí R1 - 6:


R1 - je vysloveně letní karimatka

R2 - 4 - karimatky vhodné od jara do podzimu

R4 - 6 - s těmito modely se nemusíte bát spaní i v zimním období

R6 a víc - karimatky do arktických podmínek a spaní na sněhu 

Texit membrána

Mikroporézní prodyšná a nepromokavá membrána. Vodní sloupec nepropustí 4000 mm H2O/24 hod. Paropropustnost je 15 litrů/m2/24 hod. Póry materiálu jsou 10.000 krát menší než je molekula vody, čímž je zaručena nepromokavost. Je také odolná proti větru a má vynikající prodyšnost. Vhodná do všech atmosferických podmínek.

Texlite H.T. 75D

Vodoodpudivý a maximálně prodyšný materiál pro výrobu vnitřních stanů (ložnic) o hustotě 70 g/M2.

 

THERMOLITE EXTRA

Thermolite Extra je výplň konstruovaná pro použití v nízkých teplotách při zachování minimální hmotnosti. Thermolite Extra poskytuje až o 30 % více tepla než běžné náplně při zachování stejné hmotnosti.


Thermolite Extra poskytuje:
• Zvýšenou měkkost • Větší tepelnou ochranu než peří, i když je vlákno navlhlé

• Mimořádnou trvanlivost po opakovaném praní • Může se prát v pračce i sušit v sušičce • Je nealergenní

Thermolite Extreme

Směs vybraných a speciálně propojených vláken. Poskytuje vydatnou hřejivost dokonce už v malém množství. Je měkká a přizpůsobivá a zachovává izolační vlastnosti dokonce i v navlhlém stavu. Lze ji prát v pračce a může se také čistit za sucha.

Thermolite QUALLO

Značkové sedmikanálkové vlákno vysoké kvality zaručující maximální termoizolační vlastnosti srovnatelné s peřím. Schne 3× rychleji než peří, je antialergické a je možné prát jej v pračce.

Thinsulate

Tepelně-izolační materiál vhodný do extrémně chladného počasí.

Track

Termo-plastická podešev vhodná především pro chůzi ve městě a pro lehkou turistiku

TRIGUARD COATING

Označení Triguard představuje polyuretanový zátěr aplikovaný na rub materiálu svrchní látky. Tato úprava zvyšuje pevnost a odolnost tkaniny proti oděru a namáhání při užívání. Mikroporézní struktura zátěru nanesená na hustě tkaný materiál zajišťuje odolnost proti větru. Důležitou vlastností zátěru Triguard je nepromokavost, která je docílena velikostí kanálků v zátěru, které nepropustí molekuly vody vnější vlhkosti (sníh, déšť). Molekuly tělesných vodních par jsou menší a tak mohou být odváděny skrze zátěr do vnějšího prostředí. Díky této vlastnosti je vytvořeno příjemné tělesné mikroklima, které zvyšuje komfort při outdoorových aktivitách, pobytu v přírodě i běžném denním nošení.

Triguard membrane

Membrána triguard. Odpuzuje vnější vlhkost, je neprodyšná, zatímco vnitřní vlhkost se odvádí pryč. Minimální garantovaná odolnost v tlaku je 5 000 mm H2O a min. paropropustnost je 5 000 g H20 /m2 za 24 hod.

 

TRIGUARD 3 L MEMBRANE EXTREME

Triguard 3 L Membrane Extreme označuje technologii založenou na vytvoření materiálu o 3 vrstvách, který se vyznačuje výbornými vlastnostmi. Membrána je laminovaná přímo na svrchní látku a následně je zespodu opatřena krycí textilní vrstvou, která ji chrání proti otěru a poškození. Výsledný materiál se tedy skládá z 3 vrstev: svrchní látky, membrány a krycí textilní vrstvy. Díky této technologii zajišťují výrobky TRIGUARD 3 L MEMBRANE EXTREME spolehlivou nepromokavost a výbornou prostupnost tělesných vodních par. Tvoří dokonalou ochranu proti nepřízni počasí a současně udržuje stálé mikroklima na povrchu těla v klidu i při intenzivní fyzické zátěži. Materiál je určen pro oděvy do extrémních podmínek. /Odolnost proti tlaku: 20 000mm H2O, Paropropustnost: 20 000g H2O/m2 za 24 hod.

 

TRIGUARD 2,5 L MEMBRANE

Triguard 2,5L membrane označuje technologii založenou na vytvoření materiálu o 2,5 vrstvách, který se vyznačuje výbornými vlastnostmi. Membrána je laminovaná přímo na svrchní látku a následně je zespodu potištěná krycí vrstvou, která ji chrání proti otěru a poškození. Výsledný materiál se tedy skládá z 2,5 vrstev: svrchní
látky, membrány a potisku. Díky této technologii zajišťují výrobky Triguard 2,5L membrane spolehlivou nepromokavost a výbornou prostupnost tělesných vodních par. Jsou příjemně měkké, vysoce prodyšné a vyznačují se vynikající vodonepropustností. Spolehlivě chrání proti větru, trvale odpuzují vodu, jsou lehké a snadno
sbalitelné. Svými vlastnostmi jsou předurčeny do každého ročního období pro všechny druhy outdoorových aktivit.

 

 

TRIGUARD STRETCH 2L MEMBRANE

Triguard Stretch 2l Membrane označuje technologii založenou na vytvoření materiálu o 2 vrstvách, membrána je laminací spojena s vrchním textilním materiálem. Tvoří dokonalou ochranu proti nepřízni počasí a současně udržuje stálé mikroklima na povrchu těla v klidu i při intenzivní fyzické zátěži. Byla vyvinuta pro aktivní sporty v přírodě a její parametry uspokojí i ty nejnáročnější požadavky na komfort uživatele.

 

TRIGUARD SOFTSHELL LITE

Soft Shell je souhrnné označení materiálů používaných na oblečení s největším záběrem využití - na rozličné sportovní aktivity při každém počasí. Jde o spojení tradiční Triquard membrány s vnějšími lehkými technickými materiály a vnitřní termovrstvou z lehké pleteniny. Triguard Soft Shell je větruvzdorný materiál, který je charakteristický svou vysokou mírou vodoodpudivosti. Vyniká výbornou mechanickou odolností a je elastický, čímž umožňuje optimální volnost pohybu. Oblečení z tohoto materiálu je lehké a prodyšné. Zajišťuje maximální pohodlí v chladném a větrném počasí. Udržuje teplo dvakrát lépe než klasický fleece a rychle odvádí tělesnou vlhkost.

 

TRIGUARD WINDSHIELD

Triquard Wind Shield je lehký membránový materiál, který se skládá ze tří pevně k sobě nalaminovaných vrstev. Vnější vrstva je tvořena lehkou elastickou polyesterovou pleteninou, střední vrstvu tvoří Triquard membrána a spodní vrstvou je lehká mesh podšívka. Celý materiál tak vyniká svými parametry ve smyslu větruodolnosti, nepromokavosti a zároveň vysoké prodyšnosti. Díky těmto parametrům ochrání Vaše tělo před ztrátou tepla působením větru, deště a tím i před následným podchlazením. Zároveň dává membrána volný průchod výparům, kterými si tělo reguluje svoji vnitřní teplotu, takže při tělesné námaze nemůže dojít k přehřátí organismu. Materiály Triquard Wind Shield tudíž udržují pro tělo optimální mikroklima. Oděvy zhotovené z těchto materiálů jsou ideální pro aktivní sport a pohyb. Svým uživatelům poskytují pocit komfortu a lehkosti.

 

TRIGUARD WINDSHIELD


Triquard Wind Shield je lehký membránový materiál, který se skládá ze tří pevně k sobě nalaminovaných vrstev. Vnější vrstva je tvořena lehkou elastickou polyesterovou pleteninou, střední vrstvu tvoří Triquard membrána a spodní vrstvou je lehká mesh podšívka. Celý materiál tak vyniká svými parametry ve smyslu větruodolnosti, nepromokavosti a zároveň vysoké prodyšnosti. Díky těmto parametrům ochrání Vaše tělo před ztrátou tepla působením větru, deště a tím i před následným podchlazením. Zároveň dává membrána volný průchod výparům, kterými si tělo reguluje svoji vnitřní teplotu, takže při tělesné námaze nemůže dojít k přehřátí organismu. Materiály Triquard Wind Shield tudíž udržují pro tělo optimální mikroklima. Oděvy zhotovené z těchto materiálů jsou ideální pro aktivní sport a pohyb. Svým uživatelům poskytují pocit komfortu a lehkosti.

 

TRIGUARD BI-STRETCH


Triquard Bi-stretch je elastický, vysoce prodyšný, větruvzdorný a vodoodpudivý materiál, současně je lehký a měkký a poskytuje příjemný pocit při nošení. Je to
nová generace technického outdoorového oblečení do každého počasí, vyznačuje se zvýšenou prodyšností, odolností proti oděru a elasticitou. Větruvzdornost je dimenzována na 75%, zbylých 25% může v materiálu cirkulovat, čímž je podporován odvod vlhkosti a také riziko zadržování tepla je výrazně zredukováno. Materiály jsou trvale impregnovány, čímž zajišťují výbornou ochranu proti dešti a větru. Navíc jsou tvořeny 5% spandexu (elastanu), díky kterému je umožněna mechanická elasticita, která je optimální pro volnost pohybu.

Ultra dry

Nová technologie budoucnosti, která používá vysokofrekvenční sváření materiálů místo klasického šití. Díky této technologii a použití speciálních materiálů je výrobek absolutně nepromokavý, „švy" jsou zároveň velmi pevné a elegantní.

UV 400

UV 400 - označuje, že brýle chrání oko před zářením do vlnové délky 400 nanometrů. Tedy před neviditelným a škodlivým zářením zvaným ultrafialové.

Viditelné sluneční záření má vlnovou délku od 400 do 780 nm. Následuje infračervené záření s vlnovou délkou od 780 nm.

Pro tělo je UV záření škodlivé: způsobuje spálení kůže a může vyvolat i některé oční nemoci. Rozděluje se na záření dlouhovlnné UVA (315 - 400 nm), středněvlnné UVB (280 - 315 nm) a krátkovlnné UVC (100 - 280 nm). UVC je pohlcováno atmosférou.

Vibram

Výrobce a značka nejpoužívanější pryžové směsi pro výrobu podešví různých typů obuvi. Poskytuje vysoký komfort při chůzi v náročných terénech. Vytváří ideální podmínky pro chůzi po velmi širokém spektru povrchů - od asfaltu až po ledovec a ostré skály. 

W.T.S. (Welded Technical System)

Technologie nahrazující vnější švy speciálními sváry, které zamezují eventuálnímu úniku tepla.

WaterProof

Vzdušná látková membrána, která odvádí pot a zároveň zabraňuje pronikání vody do obuvi.

Windguard II

Látka s garantovanou 100% nepromokavostí. Tato membrána má skvělou prodyšnost a díky své třívrstvé konstrukci velmi dobře zachovává teplotu těla. 

Windless

Třívrstvá látka, která ze 60% odolává náporům větru se skvělou prodyšností. Je to jedinečný materiál nové konstrukce, který dobře hřeje, je měkký a pevný. Je vhodný do středně náročných podmínek. Výhoda oproti Polartecu je ta, že se nevytahá.

Složení Windles:
1. vnější - fleece
2. prostřední - Hollofleece (duté vlákno)
3. vnitřní - česaný nylon 

 

YKK

Zipy renomovaného japonského výrobce, které patří k tomu nejlepšímu, co se v tomto oboru na světě vyrábí. Zipy této značky zaručují kvalitu, dlouhou životnost
a spolehlivost. Součásti malých rozměrů ale velkého významu, protože jejich bezproblémová funkčnost je obvykle podmínkou funkce a použitelnosti celého
výrobku.

YKK watertight

YKK watertight jsou vodotěsné zipy renomovaného japonského výrobce.

 

3D technology

Technologie 3D se používá k výrobě prostorově tvarovaných oblastí látky. Tyto výrobky jsou navrženy tak, aby se anatomicky přizpůsobily tvaru postavy a oblastem pocení. Rozdílné struktury látek podporují ráci svalů a kvalitněji odvádějí pot. Díky systému kanálků udržují náležitou teplotu.

Prostorově tkané 3D prádlo je nazýváno prádlem XXI. století. Je neobyčejně funkční, pružné, stálé a komfortní v každé situaci.